Lamp base Aira with white shade 50cm
Lamp base Aira with an oil brass finish and a white cylinder shaped shade. Aira is a lamp base with an organic wave shape in metal where the rustic style is combined with a modern design. The finish is handmade and unique for each piece. The oil brass finish gives a warm glow of light. Height of the lamp base is 34cm, the total height including shade is 50cm and the diameter of the shade is 25cm. 1.5m black textile cord set. Adjustable E27 socket. Max 25W. IP20. Light source is not included.
| Article nonr: | 4373402-FR01 |
| Number of light sources: | 1 st |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 220-240V~50Hz |
| Effect: | Max 25W |
| Height: | 34 cm |
| Depth: | 17 cm |
| Width: | 17 cm |
| Cord length: | 150 cm |
| Weight: | 1.500 |
| Material: | Iron |
| Wire Material: | Textile |
| Country of origin: |


