Lampshade Meja Off-white
Meja Lamp shade in a cotton fabric with a smooth and matte surface. The shade has rolled edges and a folded joint, which gives the design a nice finish of craftmanship. The shape is slightly tapered and has a white laminate with a glossy surface that gives a beautiful glow when the lamp is lit. E27 lamp holder.
| Article nonr: | 9029-11 |
| Attachment: | E27 Ring |
| Finish: | Off-white |
| Height: | 20 cm |
| Depth: | 29 cm |
| Width: | 29 cm |
| Weight: | 0.100 |
| Height in top: | 17 cm |
| Width in top: | 17 cm |
| Depth in top: | 17 cm |
| Country of origin: |
HOW TO CHOOSE LAMPSHADE
GUIDEHOW TO CHOOSE LAMPSHADE

