Light source Elect Spiral E27 LED Filament 125 mm
A warm glow is preferred when the luminaire has visible light sources and when you are looking for a cozy atmosphere. Our series Elect Spiral LED Filament is with amber colored glass. The light source's light comes from LED filament wires that are spiral-shaped and provide a softer light spreading.
| Article nonr: | 2182503 |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 230V |
| Finish: | Amber |
| Effect: | 3 |
| Height: | 17,2 cm |
| Depth: | 12,5 cm |
| Width: | 12,5 cm |
| Lumen: | 150 lm |
| Energy efficency class: | G |
| Lifetime: | 25000 H |
| Color reproduction ability: | 90 RA |
| Color temperature: | 2000 K |
| Weight: | 0.100 kg |
| Material: | 100% Glass |
