Lightstring Flex Out Lollo Natural 18 cm
Flex Out light string for outdoor use (IP44) with 5 x E27 lamp holders, Max 5x15W. The string light comes with 5 Lollo lamp shades in natural/black. Lollo lamp shades have a round thicker polyrattan weave with black threads to enhance the modern look. The lamp shade is 18cm in diameter and 20cm high. Total length 6.5 m, 2.5 m to the first lamp holder, then 80 cm between each lamp holder. 15 cm from T-connection down to lamp holder. Light sources E27 suitable for outdoor use are purchased separately.
| Article nonr: | 1216503-8018 |
| Number of light sources: | 5 st |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 230V |
| Finish: | Natural |
| Effect: | Max 15W |
| Height: | 33 cm |
| Depth: | 18 cm |
| Width: | 18 cm |
| Cord length: | 650 cm |
| Weight: | 2.5 |
| Material: | 100% Poly rattan |
| Wire Material: | Rubber |
| Light source included: | No |
| Grounded: | Yes |
| Outdoor: | Yes |
| Country of origin: |


