Pendant lamp Zuri Natural 51 cm
Pendant lamp Zuri is handmade in braided natural rattan. The shade is made of rattan straws with beautifully twisted details that makes every shade unique. As it is made of natural material, there may be minor size deviations and the colour and finish might change over time. Diameter 51cm, Height 23cm. A twisted jute-colored textile cord with a white cealing cup for indoor use is included, the cord is 1.2 meters long and has an E27 lamp holder. Use light source E27 max 40W. Light source and ceiling plug are bought separately.
| Article nonr: | 7551-CT18 |
| Number of light sources: | 1 st |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 230V |
| Finish: | Natural |
| Effect: | Max 40W |
| Height: | 23 cm |
| Depth: | 51 cm |
| Width: | 51 cm |
| Cord length: | 120 cm |
| Weight: | 1.5 |
| Material: | 100% Rattan |
| Wire Material: | Plastic |
| Light source included: | No |
| Ceiling plug included: | No |
| Grounded: | No |
| Outdoor: | No |
| Country of origin: |
MOUNTING OF CEILING PLUG
GUIDEMOUNTING OF CEILING PLUG


