Table lamp Andrea Antique brass 43 cm
Lamp base Andrea a classic and elegant table lamp in metal that is available in several heights and colors. A design that lasts over time. Part of the Andrea series with antique brass finish. Black 1.6m black plastic cord with switch approx. 30cm from lamp. Height 43cm, width 11.5cm and depth 11.5cm. E27 socket. Max 40W. IP20. Light source not included. Fits with a shade that is 18-20cm in diameter.
| Article nonr: | 27239-AM |
| Number of light sources: | 1 st |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 230V |
| Finish: | Antique brass |
| Height: | 43 cm |
| Depth: | 11,5 cm |
| Width: | 11,5 cm |
| Cord length: | 160 cm |
| Weight: | 1.100 kg |
| Material: | 100% Metal |

