Table lamp Lodge with lampshade Acanthus Beige 59 cm
Lamp base made of wood, turned in a beautiful design with soft shapes and with lampshade Acanthus in a elegant beige color from Boråstapeter. The lovely pattern with flowers and stylish leaves fits in many types of rooms.
The dimensions of the lamp shade: 25 cm diameter bottom, 22 cm at the top and 18 cm height. E27 fixed gimble. Made from 100% recycled polyester, printed in Borås. The lamp base has a height of 46 cm and a 2 m cord.
| Article nonr: | 1304608-5352 |
| Base: | E27 |
| Voltage: | Max 40W |
| Finish: | Beige |
| Effect: | 230V |
| Height: | 59 cm |
| Depth: | 25 cm |
| Width: | 25 cm |
| Weight: | 1,2 |
| Material: | 100% Wood |
| Wire Material: | Plastic |
| Country of origin: |

