Table lamp Lottie Green 45 cm
Lamp base Lottie made of metal. A simple lamp base with a beautifully shaped round base and a textile cable in linen color. Matte green finish. 1.9m linenbeige textile cord with switch and flat EU-plug. Height 45cm, width 14cm and depth 14cm. E27 socket. Max 40W. IP20. Match with lamp shade approx. 20-25cm in diameter. Light source not included.
| Article nonr: | 4344513 |
| Number of light sources: | 1 st |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 220-240V~50Hz |
| Finish: | Green |
| Effect: | Max 40W |
| Height: | 45 cm |
| Depth: | 14 cm |
| Width: | 14 cm |
| Cord length: | 190 cm |
| Weight: | 1,05 |
| Wire Material: | Textile |
| Country of origin: |


