Table lamp Nell Nougat 34cm
Nell Table Lamp is a complete lamp base with matching shade. It features a globe-shaped ceramic base with a linen-like shade that has scalloped edge with matching trim. The lamp’s total height is 35 cm, and it measures 23 cm in depth and width. The white plastic cable is 170 cm long and has a switch 30 cm from the lamp base. E27 socket. Maximum 40W. IP20. Light source is not included.
| Article nonr: | 500-034-022 |
| Number of light sources: | 1 st |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 220-240V~50Hz |
| Finish: | Nougat |
| Effect: | Max 40W |
| Height: | 34 cm |
| Depth: | 23 cm |
| Width: | 23 cm |
| Cord length: | 170 cm |
| Weight: | 1.000 |
| Material: | Ceramic |
| Wire Material: | Plastic |
| Country of origin: |


