Table lamp Solo with white shade Denim 65 cm
Solo lampbase in high gloss denim blue finish with a cylindershaped white shade. The shade is 25cm wide and 25cm high and has an E27 fixed gimble. The lamp base is 44cm high and the total height is 65cm. 1,7m black cord with switch and flat EU-plug. E27 socket. Max 40W. IP20. Light source not included.
| Article nonr: | 4164482-FR01 |
| Number of light sources: | 1 st |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 220-240V~50Hz |
| Effect: | Max 40W |
| Height: | 57 cm |
| Depth: | 25 cm |
| Width: | 25 cm |
| Cord length: | 150 cm |
| Weight: | 1.000 |
| Material: | Iron |
| Wire Material: | Plastic |
| Country of origin: |


