Table lamp Uno Nougat
The Uno table lamp is made of ceramic and has a matt, single-coloured lamp frame. The accompanying lampshade is made of polyester and has the dimensions 16x16x16cm. Uno is delivered complete, is slim and flexible and this means that it is very easy to place, e.g. on a windowsill.
Total height is 37cm, diameter 16cm. The diameter of the lamp base is 10cm, height 25cm. E14 lamp holder, max 15W, IP20 for indoor use. 1.7m cord with switch and plug. Light source not included.
| Article nonr: | 43037022 |
| Number of light sources: | 1 st |
| Base: | E14 |
| Voltage: | 220-240V~50Hz |
| Finish: | Nougat |
| Effect: | Max 15W |
| Height: | 37 cm |
| Depth: | 16 cm |
| Width: | 16 cm |
| Cord length: | 170 cm |
| Weight: | 0.750 |
| Material: | Ceramics |
| Country of origin: |


