Table lamp with lampshade Lodge 50 cm
A lamp base made of wood with a beautiful design and soft shapes. Here together with Sofia lampshade with a patterned fabric from Svanefors. Thanks to its classic expression, this table lamp fits in several different homes and becomes a beautiful interior detail. The lamp base has a led lamp holder and a 2 meter long cord.
| Article nonr: | 1303808-1474 |
| Number of light sources: | 1 st |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 230V |
| Attachment: | E27 Ring |
| Finish: | Brown |
| Effect: | Max 40W |
| Height: | 50 cm |
| Depth: | 25 cm |
| Width: | 25 cm |
| Cord length: | 160 cm |
| Weight: | 1.6 |
| Material: | 100% Mango wood |
| Wire Material: | Plastic |
| Light source included: | No |
| Grounded: | No |
| Outdoor: | No |
| Country of origin: |


