Bordslampa Liam med lampskärm Dahlia Brun 55 cm
Färg: Brun
Storlek:
Finns i lager
Behöver du hjälp? Vi guidar dig!
FRI FRAKT ÖVER 999 KR
SNABB LEVERANS
SÄKER BETALNING VIA KLARNA
En klassisk och lättplacerad lampfot i mässing med lampskärm Dahlia Garden i brun/puderrosa färgställning. Ett handmålat mönster av designern Jenny Hahne Gadd för Boråstapeter. Låt de praktfulla dahliorna och sirliga bladen flytta in och lysa upp i ditt rum.
Lampfoten är 46 cm hög och har en 1,5 m sladd i plast med strömbrytare ca 30 cm från lampan. E27 sockel, max 40W. IP20. Skärmens mått: 20 cm diameter i botten, 17 cm i toppen och 15 cm hög. E27 ringfäste. Gjord i 100% återvunnen polyester, tryckt i Borås.
| Artikel nr: | 71002-7689 |
| Sockel: | E27 |
| Spänning: | Max 40W |
| Finish: | Brun |
| Effect: | 230V |
| Höjd: | 55 cm |
| Djup: | 20 cm |
| Bredd: | 20 cm |
| Vikt: | 0,8 |
| Material: | 100% Metall |
| Trådmaterial: | Plast |
| Ursprungsland: |

