Bright Candelabra Outdoor Corten 120cm
Bright candelabra in cortén steel. The candelabra is manufactured in Sweden and is delivered in its original dark gray steel color. A rusty surface is slowly formed when the product is allowed to stand outdoors and after a while the entire candelabra is rusty and gives a warm impression. The candelabra is delivered in a box together with Bright light loop (1897203) and 10 Bright light sources (806099)
| Article nonr: | 1892503-8060 |
| Number of light sources: | 10 st |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 230V |
| Finish: | Rust |
| Height: | 120 cm |
| Depth: | 30 cm |
| Width: | 108 cm |
| Cord length: | 250cm cm |
| Lumen: | 80 lm |
| Lifetime: | 20000 H |
| Color reproduction ability: | 80 RA |
| Color temperature: | 2200 K |
| Weight: | 9.000 kg |
| Material: | 100% Metal |
| Light source included: | Yes |
| Outdoor: | Yes |

