Pendant lamp Lisen Outdoor Natural 45 cm
Lisen, an outdoor pendant lamp with classic basket weave where we mixed the artificial plastic materials rattan and water hyacinth to create a nice rustic mix. The artificial material of recycled plastic is a durable material for outdoor use. Diam. bottom 45cm. Height 22cm. The pendant shade is sold together with Flex Out lamp suspension 2.5m. IP44 for outdoor use. E27 lamp holder, max 15W. Grounded EU wall plug. Light source not included.
| Article nonr: | 8045-2503 |
| Number of light sources: | 1 st |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 230V |
| Finish: | Natural |
| Effect: | Max 15W |
| Height: | 22 cm |
| Depth: | 45 cm |
| Width: | 45 cm |
| Cord length: | 250 cm |
| Weight: | 1.5 |
| Material: | 100% Poly rattan |
| Wire Material: | Rubber |
| Light source included: | No |
| Grounded: | Yes |
| Outdoor: | Yes |
| Country of origin: |


