Small pendant lamp Aira Brass 25 cm
Small pendant lamp Aira in an oil brass finish. A decorative organic wave shaped small pendant in metal where the rustic style is combined with a modern design. The finish is handmade and unique for each piece. The oil brass finish gives a warm glow of light. Height 17cm and diameter 25cm. 3.5m black textile cord with flat EU plug. E27 socket. Max 25W. IP20. Light source not included.
| Article nonr: | 4372502 |
| Number of light sources: | 1 st |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 220-240V~50Hz |
| Finish: | Brass |
| Effect: | Max 25W |
| Height: | 17 cm |
| Depth: | 25 cm |
| Width: | 25 cm |
| Cord length: | 350 cm |
| Weight: | 0,75 |
| Wire Material: | Textile |
| Country of origin: |


