Wall lamp Ester Off-white 34 cm
Wall lamp Ester with a metal shade with an enamel finish that imitates marble. Each piece is unique. Vintage feel with the addition of brass-finished metal swan neck arm. A beautiful wall lamp in a classic vintage model. Linen coloured textile cable 2m with switch and flat EU-plug. Distance from wall is 34cm. Glass shade diam 17cm. Wall plate diam 10cm. E27 lamp holder, max 25W (recommend a clear golfball shaped LED filament bulb to enhance the light). IP20. Bulb not included.
| Article nonr: | 4333410 |
| Number of light sources: | 1 st |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 220-240V~50Hz |
| Finish: | Offwhite |
| Effect: | Max 25W |
| Height: | 25 cm |
| Depth: | 34 cm |
| Width: | 10 cm |
| Cord length: | 200 cm |
| Weight: | 0.950 |
| Material: | Iron |
| Wire Material: | Textile |
| Country of origin: |


