Wall lamp Ribble Matt black 35 cm
Wall lamp Ribble in metal with a hammered decorative pattern. A wall lamp with a modern style. Black finish. Diam. 35cm and distance from wall/depth about 11cm. Black plastic cord 190cm with switch about 65 cm from the lamp. Light bulb cover included in matching black color. E27 lamp holder. Max 25W. IP20. Light source not included.
| Article nonr: | 4223512 |
| Number of light sources: | 1 st |
| Base: | E27 |
| Voltage: | 230V |
| Finish: | Matt black |
| Effect: | Max 40W |
| Height: | 11 cm |
| Depth: | 35 cm |
| Width: | 35 cm |
| Cord length: | 190 cm |
| Weight: | 1.2 |
| Material: | 100% Metal |
| Wire Material: | Plastic |
| Light source included: | No |
| Grounded: | Yes |
| Outdoor: | No |
| Country of origin: |


